Epic Games, yılbaşı indirimleri kapsamında 17 tane ücretsiz oyun veriyor

Sıradaki içerik:

Epic Games, yılbaşı indirimleri kapsamında 17 tane ücretsiz oyun veriyor

Steam’den profiline önem verenlere yeni özellik! Testleri başladı

169 okunma — 21 Aralık 2023 14:45
steam

Dünyanın en büyük dijital oyun platformu Steam, kullanıcı deneyimini artırabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Son dönemlerde oyun dünyasında tartışmaların odağındaki platform, şimdi de yeni bir özelliği test ediyor. Bu özellik, kullanıcıların “utandıkları” oyunları gizleyebilmelerine olanak sağlayacak. Peki Steam profilde oyun gizleme nasıl yapılır?

Steam profilde oyun gizleme nedir ve nasıl çalışıyor?

Geçtiğimiz haftalarda Türk oyuncular arasında büyük tartışmalara yol açan Steam, ülkemiz için Türk lirası kullanımını sonlandırıp MENA-USD‘ye geçiş yapmasıyla gündeme gelmişti. Bu adımıyla uzun bir süre konuşulan platform, şimdi ise kullanıcıların ilgisini çekecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

steam profil oyun gizleme 1

Söz konusu bu Steam özelliği sayesinde artık istediğiniz oyunu, satın aldığınız sırada veya kütüphaneniz üzerinden profilinizden gizleyebileceksiniz. Örnek vermek gerekirse, profilinizi ziyaret edenlerin görmesini istemediğiniz oyunları kolayca gizleyebileceksiniz. Bu da gizliliği sağlama bakımından faydalı bir yenilik.

Steam profilde oyun gizleme özelliği şu anda test aşamasında. Bu bağlamda yalnızca beta programına dahil kullanıcılar erişebiliyor. Özelliğin önümüzdeki haftalarda herkese sunulması bekleniyor. Net bir tarih olmadığı için şimdilik beklemekten başka yapacak bir şey yok gibi görünüyor.

Steam profilde oyun gizleme nasıl yapılır?

Kütüphane üzerinden profilde oyun gizlemek için şu adımları takip etmelisiniz;

  • 1. Adım: Oyun kütüphanenize girin.
  • 2. Adım: Gizlemek istediğiniz oyunun üzerine sağ tıklayın.
  • 3. Adım: Yönet > Bu oyunu gizle seçeneğine tıklayın.
steam profil oyun gizleme 2

Bunun yanı sıra Steam, profilde oyun gizlemeye ek olarak birkaç özelliği daha duyurdu. Bundan böyle hediye gönderme işlemi daha kolay. Öyle ki artık birden fazla satın alma işlemi yapmanıza gerek kalmadan birden fazla arkadaşınız veya kendiniz için hediye satın alabilirsiniz. Öte taraftan artık senkronizasyon sayesinde oyun sepetinize diğer cihazlarınız üzerinden de ulaşabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli